Technologia w ogrodach zimowych.

By | Styczeń 30, 2017

Technologia a przede wszystkim wszelkiej maści automatyzacja wdziera się przebojem nawet do najbardziej tradycyjnych dziedzin życia. To o czym chcę napisać, nie jest żadną nowością, jednak popularność zyskuje dopiero, teraz gdy finansowa bariera wejścia coraz bardziej się obniża.

Ogrody zimowe to teraz bardzo modny temat a z ich popularyzacją wzrasta popyt na przeróżne urządzenia wspomagające ich utrzymanie w dobrym stanie. Jak wygląda taki ogród możesz zobaczyć np tu Wintergarten Ogród zimowy

Jak już wspomniałem, technologia ta nie jest nowa, była wykorzystywana z powodzeniem w tak zwanych palmiarniach, czyli olbrzymich ogrodach pod szkłem, w sieciach handlowych oferujących roślinność tropikalną, jak i szklarniach przemysłowych. Mowa tu o coraz pełniejszej automatyzacji procesów niezbędnych by taki ogród atrakcyjnie wyglądał i spełniał swoje podstawowe zadanie, czyli przynosił radość właścicielowi. Ale do brzegu jak to mawiają. Technika z wielkich szklarni trafiła do małych domowych ogrodów zimowych i tak możemy teraz automatycznie sterować temperaturą, nawadnianiem, wilgotnością, wentylacją, otwieraniem okien, dachów, jak i ich zaciemnianiem. Słowem wszystko może dziać się samo.

Najlepsze jest to, że obecnie możemy wszystkimi procesami sterować za pomocą smartfona. Ciekawą opcją jest możliwość zamontowania kamer i podglądanie na bieżąco co w naszym ogrodzie się dzieje, czy rybki pływają w odpowiednią stronę, czy papuga ma jedzenie (karmienie zwierząt też można zautomatyzować) i czy nasza ulubiona paprotka przypadkiem nie marznie. Reasumując, gdy projektujesz ogród zimowy, zainteresuj się tematem automatyki, zapytaj w firmie, co można zamontować i jak to działa. Miłego zimowego wypoczynku pod palmą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.