By | Sierpień 23, 2016

Nowoczesne technologie wdzierają się w coraz to nowsze dziedziny życia.

PaleciakNa co dzień często nie zauważamy w ilu obszarach, dochodzi do technicznej rewolucji i to na naszych oczach. Widzimy nowe modele smartphonów, samochodów pralek czy lodówek z internetem, ale już maszyny przemysłowe są dla nas często niewidzialne w tej kwestii, a to właśnie przemysł poza wojskiem jest jedną z głównych machin napędzających światowy rozwój technologiczny.

To nie gadżety dla Hipsterów czy nawet sprzet medyczny, ale właśnie maszyny przemysłowe wytyczają nowe ścieżki rozwoju technicznego.

Obecne walce, kombajny, traktory są wyposażane w najdokładniejsze GPS-y, przewyższające precyzją te stosowane w sprzęcie cywilnym, po to by mogły same bez udziału a jedynie pod nadzorem człowieka wykonywać swoją pracę.

Wózki widłowe, paleciaki i inny sprzęt magazynowy rozpoznaje użytkownika po jego telefonie, potrafi zarejestrować i odtworzyć kto, kiedy i gdzie go używał i do jakich operacji. Tokarki, frezarki, narzędzia stolarskie również rozpoznają pracowników i potrafią przystosować się automatycznie zgodnie z zadanymi parametrami do jego potrzeb i umiejętności.

Warto zatem obserwować nowinki technologiczne wkradające się do wielkiego przemysłu, bo niebawem mogą trafić też do naszego życia codziennego, ponieważ to taki kierunek rozwoju jest obecnie najczęstszy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.